Voltcraft VC-523 - Digitálne prúdové kliešte

Prístroj disponuje funkciami ako meranie napätia, frekvencie, teploty, kapacity a odporu s automatickou voľbou rozsahu merania, umožňuje tiež vykonávať test diód, meranie TRMS a akustický test priechodnosti. Navyše je vybavený bezdotykovou...

Cena s DPH 60,9 €
Cena bez DPH 50,8 €
Skladom do 3 dní u nás
-+
Kategórie: Kliešťové multimetre
Kód: 1693352
Záruka: 2 Roky
Výrobca: Voltcraft

Voltcraft VC-523 - Digitálne prúdové kliešte

Na jednoduché a rýchle meranie jednosmerných a striedavých prúdov do 400A
Na rozdiel od multimetrov nemusí byť obvod pri meraní prerušený. Perfektne sa hodí na servis strojov v rozvádzačoch a tiež na meranie vysokých prúdov v elektrických systémoch vozidiel a nákladných vozidiel.

Multimeterové funkcie
Prístroj má funkcie merania napätia, frekvencie, teploty, kapacity a odporu s automatickým výberom rozsahu, ako aj s testom diód, True RMS a testerom akustickej kontinuity. Zariadenie je tiež vybavené bezkontaktným testom napätia (NCV).

Displej s vysokým kontrastom so 4 000 číslami
Extrémne ľahko čitateľný displej za všetkých svetelných podmienok. Tento model je nadradený konvenčným prúdovým svorkám, najmä v rozvádzačoch, ktoré nie sú úplne osvetlené. Displej zobrazuje 4-ciferné hodnoty až do 3999 (4 000), bez ohľadu na polohu desatinnej čiarky.

Držte gombík dokonale prístupný palcom
Tlačidlo podržania sa používa na uloženie, ak sa počas merania nedá prečítať displej. Toto tlačidlo je tu ergonomicky umiestnené v polohe palca. Nemusí sa prehľadávať najskôr, ako je to v prípade bežných klieští.

Osvetlenie meracieho bodu
V prípade potreby je možné zapnúť jasnú LED s optikou, ktorá osvetlí oblasť priamo pred kliešťami.

Odložte nekĺzavosť
VolTCRAFT VC-523 má vždy protišmykový kontakt s povrchom. Gumový povlak účinne zabraňuje nežiaducemu pošmyknutiu na povrchoch, ktoré nie sú horizontálne.

Robustný a praktický
Vďaka dvojzložkovému puzdru s integrovanou ochranou z mäkkej gumy meracie zariadenie vydrží náročné aplikácie. Pogumovaná skriňa puzdra tiež robí tento prístroj veľmi praktickým.

Pripravené pre pásové systémy
V puzdre je zabudovaný štandardný závit na pripojenie bezpečnostných pásov alebo pásových systémov. Pri práci vo vyššej výške je možné zariadenie zaistiť proti neúmyselnému pádu.

Vrátane merania teploty
Prúdová svorka je vybavená funkciou na meranie teploty termočlánkami typu K. Priložený snímač teploty vzduchu je možné voliteľne vymeniť za všetky termočlánkové snímače typu VOLTCRAFT K, aby bolo možné zmerať dávky, kvapaliny alebo povrchy až do 760 ° C.

Presné namerané hodnoty pomocou True RMS true RMS merania
Meranie TrueRMS true RMS umožňuje presné meranie asymetrických napätí a prúdov, ktoré sa líšia od základného tvaru sínusovej vlny. Asymetrické napätie sa väčšinou vyskytuje u regulátorov výkonu, ako sú stmievače, regulátory rýchlosti, spínacie regulátory s taktovanými hodinami, impulzné nabíjačky alebo elektronické regulátory rýchlosti v konštrukcii modelu atď. Bežné priemerné meracie zariadenia niekedy vykazujú pri týchto meracích úlohách veľmi veľké odchýlky.

Spoľahlivé výsledky merania s kalibráciou z výroby
V rámci zabezpečenia kvality sú všetky meracie prístroje VOLTCRAFT® kalibrované podľa výrobného štandardu pri výrobe meracieho zariadenia. Tým je zaručená vysoká kvalita a dodržiavanie tolerančných limitov, ako je uvedené v technických údajoch v návode na obsluhu. Tu sa nevytvára certifikát.

Prevedenie

 • Funkcia uchovania údajov
 •  Automatické vypnutie
 •  Meranie trvania impulzu
 •  Meracie funkcie: prúd, napätie, odpor, teplota, kapacita, frekvencia, test kontinuity, test diód
 •  Test bezkontaktného napätia (NCV)
 •  Funkcia ZERO

Rozsah dodávky

 • Prúdová svorka VC-523
 • Bezpečnostné meracie vedenia
 • Snímač teploty termočlánku typu K (-20 až + 250 ° C)
 • Merací adaptér typu K
 • Taštička
 • 3 mikro batérie (typ AAA, 1,5 V)
 • návod na použitie.