Fronius TransPocket 180 - Zvárací invertor

ico Doprava zdarma
img
 
 

Nová séria TransPocket predstavuje najvyššiu energetickú efektívnosť. V porovnaní s predchádzajúcim modelom je príkon TransPocket 180 až o 20 percent nižší – a to pri zvýšenom výstupnom výkone. Používatelia tak profitujú zo značne nižšej spotreby prúdu a môžu tak dlhodobo znížiť svoje náklady na energiu.

Cena s DPH 984,00 €
Cena bez DPH 820,00 €
Bežná cena 1 602,04 €
Ušetríte 38%
Skladom do 3 dní u nás
množstvo 
 
 
Kategórie: Invertory MMA
Kód: 4.075.213
Záruka: 2 Roky
Výrobca: Fronius
 
 

Fronius TransPocket 180 - Zvárací invertor

Nová séria TransPocket predstavuje najvyššiu energetickú efektívnosť. V porovnaní s predchádzajúcim modelom je príkon TransPocket 180 až o 20 percent nižší – a to pri zvýšenom výstupnom výkone. Používatelia tak profitujú zo značne nižšej spotreby prúdu a môžu tak dlhodobo znížiť svoje náklady na energiu.
Podporu poskytuje korekcia účinníka PFC (Power Factor Correction), ktorá umožňuje nasadenie v extrémne
dlhých sieťových vedeniach s nižšími stratami, ako aj lepšiu spôsobilosť generátora. Toto mimoriadne rozširuje akčný rádius zvárača.
Nová funkcia Time ShutDown, skrátene tSd, vypne prúdový zdroj po definovanom časovom intervale, čím sa šetrí prúd. To vedie k najvyššiemu možnému energeticky efektívnemu použitiu zariadenia.

ROBUSTNOSŤ A MOBILNOSŤ
Nový typový rad zariadení je odolnejší ako kedykoľvek predtým a je perfektným spoločníkom na staveniskách
a v drsných pracovných podmienkach. Robustné, ergonomicky tvarované teleso s integrovanými plastovými nožičkami ako ochranou rohov a ochranou proti oderu, ako aj s premysleným usporiadaním lamiel, chráni kompletné zariadenie pred nečistotami a vodou.
Vnútorné konštrukčné diely sú namontované na vlastnom plastovom nosiči, ktorý bol na to skonštruovaný a dodatočne prispieva k extrémne vysokej robustnosti série TransPocket. Optimalizované vedenie vzduchu znižuje znečistenie a garantuje veľmi dlhú životnosť. Trieda ochrany IP 23 je samozrejmosťou. Parameter FUS (Fuse) umožňuje nastavenie istenia prúdu, a tým prispôsobenie sa rozdielnym podmienkam siete. Okrem toho je možné zariadenie s nízkou váhou 8,9 kg (TP 180) zobrať so sebou na ťažko prístupné pracoviská.

JEDNODUCHOSŤ A INTUITÍVNOSŤ
7-segmentové zobrazenie displeja umožňuje rýchle odčítanie nastavených parametrov – jednoducho a intuitívne. Mierne uloženie dovnútra chráni displej pred poškodeniami.
Nová generácia zariadení je pripravená pre budúcnosť! Na základe svojej schopnosti aktualizácie je možné jednoducho vykonávať aktualizácie softvéru, nahrávať špeciálne procesy a odčítavať systémové informácie.

PERFEKTNÉ ZVÁRACIE VLASTNOSTI
Osvedčená digitálna rezonančná koncepcia spoločnosti Fronius sa vyvíjala ďalej. Výsledkom je presnejšia a rýchlejšia regulácia zváracieho prúdu. Na základe neustálej prítomnosti výkonových rezerv sa ihneď reaguje na každú osobitosť elektrického oblúka. Toto umožňuje takmer ideálnu výstupnú charakteristiku. Vždy perfektný a konštantný elektrický oblúk s minimálnou tvorbou rozstrekov vedie k najlepším zváracím vlastnostiam.

Perfektné zapálenie: Znížený skratový prúd pri kontakte s obrobkom zabraňuje priľnutiu elektródy. Potom prúd stúpne pre zaistenie toho, že sa elektrický oblúk neodtrhne. Následne zariadenie dosiahne hlavný prúd, prúd SoftStart alebo prúd HotStart, ktorý si môže používateľ presne nastaviť.
Prostredníctvom nového typového radu zariadení sú všetky elektródy zvárateľné. Tyčové elektródy s priemerom až do 4,0 mm, celulózové elektródy (CEL) oplývajú na základe vlastného navoliteľného prevádzkového režimu perfektnými výsledkami zvárania. Nové, plynule regulovateľné nastavenia dynamiky používateľovi umožňujú presné prispôsobenie zapálenia použitej elektróde. Funkcia HotStart uľahčuje zapálenie celulózových a rutilových elektród, funkcia SoftStart naproti tomu zaručuje stabilný elektrický oblúk
pri bázických elektródach, ktoré sa zapaľujú pri nízkom zváracom prúde.

Technické parametre:

  TP 180
Sieťové napätie +/-10%, 50/60Hz 230V
Príkon 5,75kVA
Cos 0,99(180A)
Rozsah prúdu

10-180A MMA

10-220A TIG

Zaťažiteľ ED40% (10 min/40 °C) 180A
Zaťažiteľ ED60% (10 min/40 °C) 150A
Zaťažiteľ ED100% (10 min/40 °C) 120A
Napätie naprádzno 101V
Rozmer dxšxv 435/160/310mm
Hmotnosť 8,9kg

Štandardné príslušenstvo v cene:

  • MMA zváračské káble 25mm2 / 4+3m 35-50 komplet
  • Zvárací ručný štít
  • Kladivko