Leica Geosystems DISTO D510 - Laserový diaľkomer

ico Doprava zdarma
img

Leica D510 je laserový diaľkomer, ktorý ponúka digitálny hľadáčik. Ďalšou zaujímavou funkciu je meranie sklonu v neobmedzenom rozsahu 360 °. S veľkosťou displeja 2,4'' sú hodnoty nielen veľmi dobre čitateľné, ale umožňuje rýchle...

Cena s DPH 435,6 €
Cena bez DPH 363,0 €
Bežná cena 798,6 €
Ušetríte 45%
Skladom do 3 dní u nás
-+
Kategórie: Dialkomery
Kód: 398930
Záruka: 2 Roky
Výrobca: Leica Geosystems

Leica Geosystems DISTO D510 - Laserový diaľkomer

Leica D510 je laserový diaľkomer, ktorý ponúka digitálny hľadáčik. Ďalšou zaujímavou funkciu je meranie sklonu v neobmedzenom rozsahu 360 °. S veľkosťou displeja 2,4''  sú hodnoty nielen veľmi dobre čitateľné, ale umožňuje rýchle presné zacielenie na daný cieľ. Pri diaľkomery Leica DISTO ™ D510 meranie nekončí zobrazením výsledkov. Dáta je možné preniesť pomocou Bluetooth do Vášho smartphonu.

Funkcie:

 • Jednoduché a presné cielenie - hľadáčik so 4-násobným priblížením: s digitálnym hľadáčikom meria prístroj s dokonalou presnosťou a to aj za nepriaznivých svetelných podmienok. Táto funkcia je rozhodujúcou výhodou pri práci v slnečnom počasí. Aj v prípade, že červený laserový bod nie je viditeľný voľným okom, môžete vidieť cieľ presne v hľadáčiku na displeji.
 • Nekonečné množstvo možností - 360° sklonový senzor: Leica DISTO D510 je vybavený 360° sklonovým senzorom, čo umožňuje merať nie len uhly, ale aj horizontálne vzdialenosti! V kombinácii s hľadáčikom prístroj poskytuje úžasné možnosti na meranie nepriamych vzdialeností. Je tak možné odmerať vzdialenosti aj tam, kde nie je k dispozícii pevný odrazový bod, napr. výška stromov, výška moderných sklenených budov a iné. Tieto vzdialenosti s bežnými laserovými diaľkomermi neodmeriate.
 • Efektívne meranie výškových profilov: pomocou tejto funkcie Leica DISTO D510 zobrazuje vzdialenosti a výškové rozdiely voči zvolenému referenčnému bodu. To umožňuje ľahko a rýchlo odmerať profily bez použitia drahých meracích metód. Funkcia môže byť použitá pre kontrolné merania, ako napr. krivosť priečnych nosníkov, vodorovnosť podlahy a mnohé iné.
 • Rýchle náčrty s bezplatnými aplikáciami: Leica DISTO D510 dokáže okrem spoľahlivých a presných meraní ešte oveľa viac! Namerané dáta môžete rýchlo preniesť do telefónu, tabletu, alebo počítača vďaka integrovanej Bluetooth® Smart technológií v4.0. Aplikácia DISTO™ Sketch umožňuje vytváranie pôdorysov (iPhone, iPad, Android 4.3 a vyšší so Smart Bluetooth 4.0), alebo priraďovanie nameraných hodnôt do fotografie (iPhone, iPad, Android).
 • Moderná ergonómia: Najjednoduchšie možné ovládanie komplexných meracích funkcií je pre Leica Geosystems prioritou. Menu a ovládanie Leica DISTO D510 je prispôsobené užívateľskému rozhraniu moderných mobilných telefónov. Navyše vaše obľúbené funkcie môžu byť priradené k dvojici výberových tlačidiel, pre rýchly prístup s jediným stlačením tlačidla. Integrovaná a ľahko pochopiteľná funkcia "Pomoc" rýchlo vysvetlí každú meračskú aplikáciu.
 • Robustné telo s čistením pod vodou - IP65: Telo prístroja a klávesnica sú chránené špeciálnou vrstvou proti vode a prachu. Čistenie pod tečúcou vodou nie je žiadny problém. Leica DISTO D510 môže byť použitý v každom počasí vďaka odolnosti IP65 - odolnosti proti prachu a prúdu vody.
 • ISO norma 16331-1 pre laserové diaľkomery: Technické parametre diaľkomeru boli certifikované podľa ISO 16331-1 – normy pre laserové diaľkomery. Túto ISO normu vytvorila spoločnosť Leica Geosystems v spolupráci so skupinou nezávislých expertov preto, aby bolo možné laserové merače vzdialenosti rôznych výrobcov objektívne porovnávať. V ideálnych laboratórnych podmienkach totiž nie je problém dosiahnuť udávané hodnoty presnosti a dosahu, iné je to, ale v reálnom prostredí, preto norma ISO 16331-1 pri certifikácií laserových diaľkomerov zahŕňa testovanie technických parametrov v:
  • priaznivých podmienkach pre meranie (meranie v interiéri, pri izbovej teplote s cielením na bielu stenu a pri svetelných podmienkach 3 lux)
  • nepriaznivých podmienkach pre meranie (meranie v exteriéri za silného slnečného svetla 30 lux na bielu stenu, testované v celom rozsahu prevádzkových teplôt)
  • špecifických podmienkach (meranie na terčovú platňu alebo na povrchy so slabým odrazom laserového lúča)

Rozsah dodávky:

 • Leica DISTO D510
 • 2 ks AA batérie
 • Ochranné textilné puzdro
 • Stručný návod na použitie
 • Detailný manuál v Slovenčine (PDF na CD)
 • Leica PROTECT, záručná karta pre 3 ročnú záruku
 • Calibration Certificate Leica